آموزش رایگان

طرز کار با آیسینگ بر روی کوکی

طرز کار با آیسینگ بر روی کوکی

خوب می خوایم توی این صفحه در مورد دکور کوکی هاتون صحبت کنیم که بدونیم چطوری کوکی های خوشگلی مثل عکس های توی این صفحه رو درست کنیم . قبل از هر چیزی باید بلد باشیم تا آیسینگ یا همون مرنگ رو به بهترین شکل ممکن درست کنم توی قسمت آموزش آیسینگ می تونید اموزش دقیق و کامل آیسینگ و یا همون مرنگ رو پیدا کنید .

بعد از این که آیسینگ رو درست کردید از طریق آموزش داخل سایت لازمه که بدونید قراره چه شکلی رو تهیه کنید که از قبل برنامه ریزی ذهنی ای داشته باشید . برای این که بتونید کوکی هاتون رو خوشگل درست کنید و از اون لذت ببرین یا اون رو هدیه بدین و حتی بفروشین لازم است کلی تمرین های دیگه ای نیز داشته باشید .

مواد و لوازم لازم برای این کار :

  1. سفیده ی تخم مرغ یک عدد
  2. قیف یا پایپ
  3. قیچی
  4. رنگ مورد نظر
  5. لیسک کوچک و یا قاشق
  6. کاسه هایی با سایز متوسط

 

طرز کار با آیسینگ برای کوکی ها

برای این که کوکی ها رو با آیسینگ طراحی کنید باید غلظت مناسب رو با توجه به دیزاینتون به دست بیارید . غلظت آیسینگ ها برای کوکی ها به دو غلظت تقسیم میشه :

غلظت ۱۰ ثانیه ای :  این نوع غلظت بیشتر برای دورگیری ها و برجسته کاری ها استفاده میشه حالا چطوری به این غلظت دست پیدا کنیم . باید یه سفیده ی تخم مرغ رو در یک کاسه بریزیم و کمی هم بزنیم تا از حالت لختگی سفیده ی تخم مرغ در بیاد حالاا این سفیده ی تخم مرغ رو کم کم به آیسینگ اماده شدمون اضافه کنیم و هم بزنیم تا جایی که وقتی قاشق یا لیسک از داخل مواد بلند می کنیم و مقداری از آیسینگ داخل مواد آیسینگ داخل کاسه میریزه ده ثانیه طول بکشه تا محو بشه  ( دقت کنید که کم کم سفیده ی تخم مرغ رو اضافه کنید که یهو شل نشه موادتون )

غلظت ۳ ثانیه ای  : این نوع غلظت نیز مثل بالا سفیده ی تخم مرغ رو کم کم اضافه می کنیم تا جایی که وقتی رد لیسک یا قاشق روی مواد میوفته ۳ ثانیه طول بکشد تا اون رد از بین بره و از این نوع از غلظت آیسینگ برای سطح بزرگ کوکی هاتون می تونید استفاده کنید .

نکات کار با آیسینگ

نکته اول : برای طرز کار با آیسینگ ها بر روی کوکی ها وقتی شما غلظت مناسب آسسینگ رو به دست اوردید وقت این میرسه رنگ خوراکی مورد نظرتون رو داخل اون اضافه کنید و با لیسک و یا قاشق خوب هم بزنید تا به رنگ دلخواهتان دست پیدا کنید  .

نکته ی دوم : حالا اون آیسینگ های رنگی و خوشگلتون رو داخل قیف های مورد نظر بریزید و سر قیف هاتون رو خوب گره بزنید و بعد از اون سر قیف را خیلی نازک سوراخ کنید  .

نکته سوم :  یک نکته یحیاتی و مهم در سوراخ کردن قیف هاتون هست که اگه قیف هاتون درز داره جوری سوراخ کنید که قسمت درز بالا قرار بگیرد داخل عکس بهتون نشون دادم که منظور من دقیقا چه چیزی می باشد و موقع کار با قیف نیز باید این قسمت درزها باید بالا قرار بگیرد و شما اون قسمت درز رو در هنگام کار مشاهده کنید . ( و البته بهتر است موقع خرید قیف از قیفی استفاده کنید که بدون درز می باشد اما اگر پیدا نکردید این نکته را فراموش نکنید تا کار تمیز و یک دستی برایتان درست شود ) .

تمرین با آیسینگ

بهترین کاری که در حق خودتان می توانید بکنید تمرین و تکرار است که می تواند این موضوع شما را به یک کوکی زن حرفه ای تبدیل کند تا این که روزی به خودتان بیایید و ببینید به صورت حرفه ای کوکی های زیبایی را دیزاین می کنید من همراه شما هستم تا در هر زمینه ای از کیک و شیرینی و دکور آن ها به تبحری که نیاز دارید دست بیابید حال این جا می خواهم روش تمرین کردن را برایتان توضیح دهم حتما خودتان نیز روش های بهترین را پیدا می کنید ، در مورد روش های خود به ما نیز توضیح دهید تا ما نیز از تجریبات شما لذت ببریم .

منتظر تجربیات شما عزیزان در این زمینه هستیم اما این روش نیز جوابگو می باشد :

شما یک کاغذ روغنی یا یک مشمبای سفت را زیر دستتان قرار دهید و آیسینگ هاتون رو برای تمرین روی آب پایپ ( قیف را فشار دهید تا مواد خارج شود ) کنید . به شکل های مختلف مثلا خط صاف بکشید خط نیم دایره و هر شکلی

شما نیز می توانید روی یک کاغذ اشکالی که می خواهید تمرین کنید و یاد بگیرید را پیرینت کنید و زیر کاغذ روغنی قرارش دهید و این گونه تمرین خود را به شکل مورد انجام دهید تا راحت تر دستتان راه بیوفتد مثل عکس مورد نظر .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.